Psycholog online

Pomoc psychologiczna online staje się coraz powszechniejszą formą świadczenia usług, ze względu na szybki postęp technologiczny i duże możliwości dotarcia do różnych grup osób. W okresie pandemii koronawirusa takie rozwiązanie stało się jeszcze bardziej interesujące, zarówno z punktu widzenia terapeutów, jak i pacjentów.

Na czym polega pomoc psychologiczna online?

Osoby, które szukają wsparcia ze strony psychologa, nie zawsze muszą umawiać się na wizyty do poradni lub gabinetu terapeutycznego. Świetnym pomysłem jest znalezienie specjalisty, który w formie zdalnej pomoże w trudnych lub kryzysowych sytuacjach, a także w sposób obiektywny spojrzy na problem klienta. Zamiast wizyty w gabinecie wystarczy więc poszukać takiego psychologa, który świadczy swoje usługi na odległość, na przykład za pomocą video rozmowy poprzez Skype lub inny komunikator. Całość procedury jest prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych. Osoba zainteresowana pomocą psychologiczną online może wejść na stronę internetową, na przykład PsychoCare, pod adresem: http://cplwowska.pl/.

Następnym krokiem jest przejrzenie profilów specjalistów i wybranie jednego psychologa, z którym ustalony zostanie termin rozmowy w formie zdalnej. Psycholog online zwykle poświęca przynajmniej 50 minut na jedno spotkanie z klientem indywidualnym i około 100 minut na rozmowę z parą lub rodziną.

Kto może skorzystać z pomocy psychologa zdalnie?

Z pomocy psychologicznej online skorzystać mogą osoby, które borykają się z różnymi problemami osobistymi i zawodowymi, a także zaburzeniami lękowymi, depresją, fobiami, uzależnieniami i innymi trudnościami. Warto zaznaczyć, że osoby, które nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych także mogą skorzystać z psychologa online, jednak najpierw opiekun prawny musi wypełnić specjalne oświadczenie. Porady psychologiczne w formie zdalnej to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą wyjść z domu i udać się do poradni. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne w sytuacji pandemii koronawirusa, która dotyka praktycznie wszystkich ludzi w Polsce. Tak trudny moment wywołuje znaczne problemy w życiu zawodowym i osobistym i konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalisty, który obiektywnie oceni sytuację i pomoże klientowi.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.