Kolczyki nausznice – kiedy będą dobrym wyborem?

Przeglądając nowości, które pojawiają się w ofertach sklepów z biżuterią, co jakiś czas możemy natknąć się na propozycje, których do tej pory nie znaliśmy, a które obecnie są prawdziwym hitem. Jedną z takich ozdób są z całą pewnością kolczyki nausznice, teraz chętnie noszone przez gwiazdy ekranu i Internetu. Czym są i kiedy warto wybrać ten rodzaj kolczyków? Przekonajmy się.

Czym są kolczyki nausznice?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są kolczyki nausznice. Mówiąc najprościej, jest to rodzaj biżuterii, której rolą jest ozdoba całego ucha – nie tylko płatka, w którym nosimy tradycyjne kolczyki. Mogą mieć różne rozmiary i kształty. Część z nich to ozdoby nakładane na małżowiny uszne, część może mieć postać wkrętek, których fragment kieruje się ku górze ucha, zdobiąc dużą jego powierzchnię, inne zaś mają postać zaciskowych kółeczek, które zakładamy w dowolnym miejscu ucha. Niezależnie od rodzaju kolczyków, nausznice mogą być noszone na wiele różnych sposobów. Przyjrzyjmy się im.

Idealne do wieczorowej sukienki

Wieczorowa kreacja wymaga wyrazistej oprawy. Z tego powodu często wybieramy dużą, widoczną biżuterię. Jednocześnie wiele pań nie przepada za wiszącymi kolczykami, które są zwyczajnie niepraktyczne. Nausznice są doskonałą alternatywą, dzięki której możemy czuć się komfortowo, a jednocześnie mieć pewność, że nasza biżuteria jest widoczna i zwraca na siebie uwagę, podkreślając naszą urodę.

Gdy boisz się kolejnego kolczyka

Nie da się ukryć, że kilka kolczyków w jednym uchu prezentuje się naprawdę efektownie i coraz więcej pań decyduje się na wykonanie dodatkowych dziurek. Wiele kobiet ma jednak obawę przed dokonaniem kolejnych przekłuć. Dzięki nausznicom nie muszą tego robić. Kolczyki nausznice, które mają formę zaciskowych kółeczek, są doskonałą alternatywą, która prezentuje się równie efektownie, a przy tym jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna, również w trakcie noszenia biżuterii. Co więcej, wysokość, na której znajdą się ozdoby, możemy dowolnie zmieniać, czego nie da się zrobić jeśli zdecydujemy się na przekłucie uszu. Dzięki nausznicom możemy również przekonać się, jak będziemy wyglądać z dodatkowym kolczykiem i czy jego zrobienie jest dobrym pomysłem.

Doskonała propozycja dla odważnych pań

Kolczyki nausznice to również doskonała propozycja dla wszystkich pań, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem i nie obawiają się odważnych, niecodziennych dodatków. Biżuteria ta występuje bowiem w bardzo oryginalnych, niebanalnych formach, które z pewnością przypadną do gustu każdej miłośniczce alternatywnego ubioru.

Co ważne, nausznice mogą być również eleganckie i delikatne. Tak więc te z pań, które wybierają raczej stonowane stylizacje i są miłośniczkami eleganckiej klasyki, również mogą sięgać po tego typu biżuterię i korzystać z niej każdego dnia.

Kolczyki nausznice to bardzo atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych kolczyków, która może stać się wyjątkową ozdobą nie tylko na specjalne okazje, ale również na co dzień. Nie dziwi więc fakt, że biżuteria tego typu cieszy się obecnie tak dużą popularnością.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.