Peptydy na regenerację – dlaczego warto je stosować?

Po treningu organizm wymaga regeneracji. Dzięki niej nie trzeba obawiać się pogłębionego katabolizmu mięśni. Bardzo szybko można uzupełnić zapasy glikogenu. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywa suplementacja. Możecie np. wybrać peptydy. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej.

Peptydy na regenerację – co warto wiedzieć?

Peptydy wykorzystuje się w sportach siłowych, ale też sylwetkowych. Rzeczywiście są niezbędne, gdyż pozwalają osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, a do tego wszystkiego przyspieszają regenerację organizmu. Trzeba wiedzieć, że mogą np. zwiększać produkcję kwasu hialuronowego, co przekłada się na lepszą elastyczność skóry. Peptydy na regenerację przyspieszają też spalanie tłuszczu i nawet ich długotrwałe stosowanie zgodnie z zaleceniami nie powoduje skutków ubocznych. Regeneracja niewątpliwie jest bardzo ważna. Odpowiednio przeprowadzona zwiększa wytrzymałość organizmu, a jednocześnie zmniejsza ryzyko kontuzji. Trzeba wiedzieć, że peptydy są krótkimi sekwencjami aminokwasów. Występują naturalnie w organizmie człowieka. Jednym z najbardziej znanych, ale też skutecznych BPC-157. Jest to Body Protective Compound. Składa się z 15 aminokwasów. Poza tym, że przyspiesza regenerację, to ułatwia powrót do pełniej sprawności po kontuzjach czy urazach. Zwróćcie jeszcze uwagę, że stymuluje procesy naprawcze w organizmie. Zwiększa produkcję czynnika wzrostu fibroblastów, które są odpowiedzialne za tworzenie nowych tkanek. W czasie kontuzji fibroblasty wytwarzają włókna kolagenowe, które zastępują już uszkodzone tkanki. W efekcie następuje szybszy proces gojenia.

Skuteczna regeneracja dzięki peptydom

Jeżeli intensywnie trenujecie, to powinniście zażywać peptydy, by zregenerować mięśnie. Ale to nie wszystko, gdyż pomogą one także w szybszym powrocie do formy. Możecie uniknąć kontuzji na skutek przetrenowania. Suplementy diety należy stosować zgodnie z zaleceniami. Najlepiej robić to w dwóch lub trzech dawkach, przy czym zalecana ilość nie powinna przekraczać od 250 do 500 mcg. Peptyd 157 ma naprawdę doskonałe właściwości regeneracyjne, przy czym najlepsze efekty można osiągnąć wprowadzając zdrową i właściwie zbilansowaną dietę oraz dobraną aktywność fizyczną. Samo stosowanie peptydów w żadnym wypadku nie zastąpi treningów, podobnie jak sam trening nie może być wystarczający bez stosowania peptydów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.