Jak zasłonić duże okna balkonowe?

Duże okno balkonowe, które pozwala podziwiać świat, to spełnienie architektonicznych marzeń. Jednak aby uchronić się od ciekawskich spojrzeń i zyskać odrobinę prywatności, nie musisz koniecznie pozbywać się wymarzonej okiennicy. Najprostszym rozwiązaniem jest zasłonięcie okna wtedy, kiedy masz na to ochotę. Jak praktycznie i skutecznie zasłonić duże okno balkonowe?

Powróć do klasyki i doceń zasłony do salonu

Z pewnością widziałaś niejeden film przedstawiający dworskie życie. Czy zwróciłaś uwagę na królewskie komnaty, w których okna zasłaniały sięgające do samej ziemi kotary? Ciężki materiał w przeróżne wzory pełnił nie tylko ozdobne funkcje. Chronił przede wszystkim prywatność rodziny królewskiej, stwarzał nastrój tajemniczości, dawał poczucie bezpieczeństwa. Na szczęście, Ty możesz skorzystać z wygodniejszej alternatywy dawnych zasłon. Firanki do salonu stworzą przyjazną przestrzeń, ocieplą pokój, dzięki czemu poczujesz się jak w bajce.

Firanki czy zasłony do salonu- jak wybrać długość idealną?

Wiesz już, że chcesz zasłonić okno balkonowe. Nadal jednak nie wiesz, jaką formę ozdoby wybrać? Zadaj sobie kilka zasadniczych pytań:

  • Czy w moim domu są zwierzęta?

Jeśli w mieszkaniu obecny jest pupil, warto zdecydować się na krótsze rozwiązania, najlepiej w postaci firanki. Ruchliwość zwierzaków, beztroska zabawa, chwila nieuwagi i długa zasłona to idealna kombinacja do demolki salonu.

  • Czy mam w domu kreatywne małe dziecko?

Dzieci do końca okresu wczesnoszkolnego charakteryzuje instynkt twórczy. Nowe zasłony do salonu w zasięgu ręki to idealne płótno dla małego artysty.

  • Czy w okolicach okna znajdują się niebezpieczne, łatwopalne źródła?

Ciepło domowego kominka, stara izolacja elektryczna to nienajlepsi przyjaciele długich zasłon. Kochają je za to firanki do salonu, które delikatnie powiewają nad grzejnikiem.

  • Jak często będę prać moje firanki lub zasłony?

Im dłuższa zasłona, tym większe prawdopodobieństwo powstawania zabrudzeń i osiadania kurzu. Warto więc założyć, ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić na pielęgnację firan.

Firany do salonu na miarę Twoich marzeń?

Poszukiwania idealnych zasłon do salonu zostały rozpoczęte. Gorączkowo przeglądasz strony internetowe, a każda witryna sklepowa przyciąga Twoją uwagę. Jak wielkie jest rozczarowanie, kiedy okazuje się, że Twoje okno jest zbyt duże. Aby zaoszczędzić czasu, warto od razu zdecydować się na szycie zasłon i firan na wymiar. Personalizowane zamówienie da Ci gwarancję, że wszystko będzie wisieć w idealnym układzie. W zakładzie krawieckim otrzymasz poradę co do najlepszego materiału i formy firan do podanych wymiarów. Najczęściej proponowane są:

  1. firany żakardowe
  2. ekrany
  3. firany z woalu
  4. firany haftowane
  5. firany na taśmie
  6. firany na żabkach

Przy dużych oknach postaw na materiały niegniotące się. Prasowanie tak dużych powierzchni może zajmować sporo czasu. Zamiast decydować się na frustrację, wybierz zasłony do salonu o jak najmniejszym splocie oczek lub z gęstym wzorem. Odporne na zagniecenia formy to między innymi: firany kreszowane, markizety, żakardy, tiule, siatki, bukle.

Duże okna balkonowe to tylko pozornie duży problem. Zamiast na stałe zamurować wymarzone okiennice, zasłoń szyby i oddziel się od zewnętrznego zgiełku jakościową zasłoną. To Ty decydujesz o swojej prywatności.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.