Czujniki ruchu i zmierzchu do lampy – bezpieczeństwo i wygoda

Artykuł partnera.

Czujniki ruchu to automatyczne oświetlenie, które znakomicie sprawdzi się w przypadku lamp zewnętrznych i wewnętrznych. To gwarancja bezpieczeństwa, komfortu i oszczędności elektrycznej. Lampy zaopatrzone w czujniki zmierzchu sprawią, że powroty do domu po zmroku będą bezpieczniejsze. Dowiedz się, jak działa czujnik ruchu i zmierzchu w lampach i gdzie warto go zamontować.

Czujniki zmierzchu w lampach zewnętrznych

Czujniki zmierzchu to urządzenia podwyższające poziom bezpieczeństwa wokół budynku. Działają w taki sposób, że wykrywają zmierzch i zapalają lampę. Nie trzeba jej samodzielnie wyłączać, zgaśnie w momencie pojawienia się słońca na niebie.

Działanie urządzenia jest proste. Czujnik zmierzchu wyposażony w fotorezystor analizuje światło, gdy natężenie światła słonecznego jest mniejsze, to uruchamia przełącznik. Uwalnia się przepływ energii elektrycznej, która płynie do układu sterującego i żarówki.

Gdzie zamontować czujniki ruchu?

Mini czujnik ruchu sprawia, że światło włącza się, gdy ktoś lub coś znajdzie się w jego zasięgu. Można powiedzieć, że jest to czujnik obecności. Lampy z czujnikiem ruchu sprawdzą się np. nad drzwiami wejściowymi lub bramą wjazdową.

Czujki ruchu sprawdzą się praktycznie wszędzie. W garażu, piwnicy, w ogrodzie, na tarasie, w ciemnym przedpokoju, a nawet nad banerem reklamowym. Idealnie nadają się do łazienek i klatek schodowych.

Czujnik ruchu na klatkach schodowych

Klatki schodowe to bardzo często ciemne miejsca. W nowym budownictwie możemy spotkać takie klatki schodowej, które w swoich odnogach nie posiadają okien. Taka sytuacja ma kilka wad: po pierwsze ciemność sprawia, że nie wiemy, czy ktoś nie stoi na końcu klatki. Po drugie, niełatwo w ciemności znaleźć włącznik światła, a bez niego nie wejdziemy po schodach. Po trzecie, bez światła nie otworzymy drzwi do mieszkania.

Czujka ruchu zagwarantuje bezpieczeństwo na klatce schodowej, wykryje niewielki ruch i w łatwy sposób dotrzemy do mieszkania.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj czujników ruchu i zmierzchu?

Warto umieścić czujniki ruchu i zmierzchu w jednym: https://sklep.elus.pl/czujniki-ruchu-i-zmierzchu,2,512485, zapewnią największe bezpieczeństwo nie tylko na zewnątrz budynków, ale także na korytarzach i klatkach schodowych.

Do wyboru mamy kilka rodzajów detektorów. Czujniki mikrofalowe, czyli aktywne, działają na podstawie emisji promieniowania. Mikrofalowy czujnik ruchu automatycznie uruchamia światło. Czujniki ruchu pasywne są na podczerwień, reagują na zmianę temperatury, czyli źródło ciepła. Czujniki dualne to zastosowanie obu metod w jednym urządzeniu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.