Jak rozwijać kreatywność dziecka?

Współczesny styl życia ma wiele zalet, ale istnieje również druga strona medalu. Rozwój nowych technologii nie pozostawia zbyt dużego pola dla dziecięcej pomysłowości. Tymczasem każde dziecko ma gen kreatywności – umiejętności, którą należy rozwijać.

Dziecko spędza czas przed monitorem? Niech robi to mądrze!

Obecnie posiadanie smartfona czy tabletu jest dla dzieci czymś oczywistym. Warto zatem im pokazać, że czas spędzony przed monitorem urządzenia nie musi być bezproduktywny. Może się okazać znakomitym sposobem na rozbudzanie różnych pasji, np. do malowania czy tańca. Internet jest świetnym narzędziem ułatwiającym dostęp do informacji przekazywanych przez wielu zdolnych artystów – każdy jest w stanie nauczyć się od nich cennych umiejętności.

Nauka języków obcych od najmłodszych lat

Nauka mowy to naturalna zdolność człowieka rozwijana od bardzo wczesnego okresu życia. Dzieci mają wyjątkowy talent do przyswajania języków obcych – naukowcy dowiedli, iż nauka języków obcych odgrywa niezwykle ważną rolę w kontekście rozwoju umiejętności poznawczych. Najlepiej zacząć od małych kroków, oswajając dziecko z brzmieniem obcego języka. Później doskonałym rozwiązaniem może się okazać np. odpowiedni kurs – oferta w tym zakresie skierowana do dzieci w różnym wieku jest obecnie bardzo bogata.

Zajęcia plastyczne dla młodszych i starszych dzieci

Dzieci uwielbiają rysować, dlatego warto pokusić się o stworzenie im w domu czy mieszkaniu specjalnej przestrzeni, gdzie dadzą upust swym malarskim zapędom. Godnym uwagi pomysłem są warsztaty plastyczne dla dzieci. Warszawa to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie takie zajęcia się odbywają, np. w ramach artystycznych projektów realizowanych przez Teatr Małego Widza.

Komunikacja z dzieckiem ma znaczenie!

Właściwa komunikacja to istotny czynnik wpływający na rozwój kreatywności dziecka oraz na jego psychikę. Trzeba postawić na pozytywny przekaz oraz jak najbardziej precyzyjne nazywanie czynności, jakie dziecko ma wykonać. Warto pamiętać, iż dziecko ma prawo nie zrozumieć tego, co jest do niego mówione „dorosłym” językiem.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.