Jaka taśma LED do łazienki?

Łazienka w obecnych czasach jest tym z pomieszczeń, do których aranżacji przykładamy dużą uwagę. Przy większym metrażu zamieniają się w pokoje kąpielowe i domowe spa. Koncepcja urządzenia łazienki obejmuje wybór glazury oraz poszczególnych artykułów wyposażenia między innymi mebli czy armatury. Istotną rolę odgrywa w pomieszczeniu oświetlenie. Pojawia się dylemat, jaką taśmę LED wybrać do łazienki. Dzięki niej możemy wykreować odpowiedni nastrój, ale też wpłynąć wizualnie na wybrany kolor glazury.

Dowiedz się jaką taśmę LED do łazienki wybrać

Pomysłowe zastosowanie taśmy LED do łazienki sprawi, że będzie ona dodatkowym elementem dekoracyjnym. Musimy pamiętać, aby listwa LED w łazience była przystosowana do specyficznych warunków panujących w tym pomieszczeniu. Listwa Led wodoodporna zastosowana w łazience będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem, a dodatkowo zasilacz najlepiej zakupić o podwyższonej szczelności. Taki wybór zabezpieczy nas przed awarią, ponieważ duża wilgotność w powietrzu i narażenie na działanie wody uszkodzi zwykłą listwę. Odpowiedni montaż i zabezpieczenie całego kompletu z zasilaczem to praca dla instalatora z doświadczeniem. Tak unikniemy dodatkowych kosztów.

Odkryj sekret współczynnika CRI

Współczynnik CRI brzmi bardzo tajemniczo, a oznacza stopień oddania naturalnej barwy. Jego skala wynosi od 0 do 100, gdzie 100 to naturalne światło słoneczne. Im wyższy współczynnik CRI tym oświetlony przedmiot, obszar wygląda tak jak naturalnie. Oświetlenie na poziomie CRI 80 jest stosowane w biurach, w domach. Łazienka w tej sprawie rządzi się innymi prawami. Wysoki współczynnik przy oświetleniu, realne oddanie kolorów na pewno docenią panie nakładające makijaż.

Poznaj klasy szczelności taśmy LED:

  • IP20
  • IP44
  • IP68

Klasa szczelności IP określa stopień ochrony listwy Led przed czynnikami zewnętrznymi. Pierwsza cyfra to stopień ochrony przed wpływem ciał stałych, a druga cyfra oznacza stopień ochrony przed działaniem wody. Listwa z klasą szczelnością IP20 to ekonomiczny wybór, jednak zalecana jest do salonu czy przedpokoju. Listwa LED o klasie IP44 jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, można ją zastosować tam, gdzie występuje para wodna. Najwyższa klasa szczelności IP68 to listwa LED, którą możemy już zastosować w łazience. Listwa jest zabezpieczona od spodu i od góry silikonem. Tu zwróciłabym uwagę na odpowiedni montaż tej listwy. Przy zakupie tej listwy należy liczyć się z wyższą ceną niż przy wcześniejszych modelach.

Czy oświetlenie LED zastosować tylko przy lustrze

Przy sposobie zastosowania listew LED w łazience ogranicza nas tylko wyobraźnia. To już nie tylko oświetlenie przy lustrze to także oświetlenie przy meblach. Można w sposób fantazyjny stworzyć oświetlenie, które wprowadzi nas w romantyczny nastrój podczas kąpieli. Poświata spod obudowy wanny czy w strefie prysznica będzie stanowiła dodatkowy element dekoracyjny. Wysunięte oświetlone ścianki, murki czy listwa LED przysłonięta sztukaterią to nietuzinkowy pomysł na aranżację łazienki.

Sprawdź przykładową ofertę taśm LED do łazienek na https://sklep.neonica.pl.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.