Umywalka nablatowa – w jakim wnętrzu sprawdzi się najlepiej?

Umywalka jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Na rynku znaleźć można różne warianty takiego sprzętu, w tym także te nablatowe. Gdzie sprawdzą się najlepiej

Umywalka nablatowa do nowoczesnych wnętrz

Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością cieszyły się klasyczne umywalki wpuszczane w blat, które wystawały ponad niego na maksymalnie kilka centymetrów. Obecnie coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach spotyka się jednak produkty nablatowe. Przyjmują one formę efektownych mis, które doskonale uzupełniają współczesne aranżacje. Takie umywalki od razu przyciągają wzrok, dlatego są stosowane w remontowanych prywatnych łazienkach, a także nowoczesnych biurowcach i obiektach użyteczności publicznej.

Wybór umywalki nablatowej, a wnętrze

Umywalka nablatowa, podobnie jak każdy inny element wyposażenia łazienki, musi być dopasowana do stylistyki. Uniwersalnym wyborem są modele białe, choć warto skupić się na ich kształcie. Jeśli w łazience królują okrągłe formy, doskonale sprawdzi się okrągła lub owalna umywalka. W przypadku kanciastych elementów, takich jak np. kabina prysznicowa, baterie umywalkowe czy lustra, najlepiej postawić na umywalkę kwadratową lub prostokątną.

Jeśli chodzi o wielkość umywalki nablatowej, należy skupić się na tym, aby cała zmieściła się na blacie. Wielu osobom zależy także, by wokół pozostała wolna przestrzeń na postawienie kosmetyków i mydelniczki. Nie można zapominać również o miejscu na montaż baterii – zwłaszcza, jeśli wybierzesz model stojący.

Umywalka nablatowa, a bateria

W przypadku umywalek nablatowych konieczne jest zastosowanie baterii stojącej, która jest zwykle dość wysoka, a jej wylewka – wysunięta. Istnieje również opcja zakupienia modelu ściennego, montowanego pod lub na tynku. Obecnie wybór podobnych produktów, w sklepach takich, jak np. Oltens, jest bardzo duży. Bateria powinna być dopasowana swoim kształtem do formy umywalki, a także pozostałych elementów aranżacji.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.