Jak najłatwiej urządzić kuchnię?

Remont lub prace wykończeniowe związane z przystosowaniem do potrzeb nowego mieszkania to działania czasochłonne. Każdemu i każdej z nas zależy na tym, żeby tego typu prace przebiegły jak najszybciej. Jednocześnie oczekujemy efektownego wystroju oraz funkcjonalnej, harmonijnie skomponowanej przestrzeni. Czy da się urządzić kuchnię w taki sposób, żeby cieszyć się tymi dwoma efektami?

Nowoczesne i klasyczne meble do kuchni – o co należy zadbać?

Zanim zaczniemy zapoznawać się z ofertą sklepów, sprawdzać gotowe komplety lub szukać firmy, która będzie w stanie stworzyć perfekcyjne meble na zamówienie, zastanówmy się – czego rzeczywiście oczekujemy od naszej wymarzonej kuchni? Stwierdzenie, że np. szukamy „wygodnego miejsca do przygotowywania i spożywania posiłków” to zdecydowanie za mało. Dobrze będzie doprecyzować te oczekiwania. W niektórych domach np. konieczne jest uwzględnienie dużego stołu w kuchni, podczas gdy w innych mieszkaniach nie ma to takiego znaczenia, a za priorytet uznaje się obszerne miejsce do przechowywania.

Wiele osób nie ma dokładnie sprecyzowanej wizji, polegającej na tym, że da się wymienić konkretne sprzęty i rozwiązania. Nawet jeśli jesteśmy w stanie bardzo ogólnikowo określić te kryteria, warto je zapisać. Taką listę będziemy mogli później skonsultować ze sprzedawcą lub specjalistami oferującymi wykonanie nowoczesnych mebli do kuchni na wymiar. Nie ma znaczenia, czy preferujemy nowoczesne formy, czy raczej klasyczne aranżacje – zawsze dobrze jest doprecyzować swoją wizję, bo to znacznie usprawni proces wyboru.

Meble na wymiar czy gotowe?

Z pomocą gotowych kompletów szybko urządzimy kuchnię, bo nie musimy czekać na to, aż meble zostaną wykonane od podstaw. Końcowym efektem będziemy mogli cieszyć się więc niedługo po zamówieniu usługi. Jeśli jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie, musimy liczyć się z tym, że:

  • meble nie będą doskonale dopasowane do naszej przestrzeni

W praktyce oznacza to, że np. wymiary szafek nie pozwolą nam w optymalny sposób zaplanować zabudowy kuchennej. Czasem wiąże się to z powstaniem niefunkcjonalnych luk i przestrzeni między krańcem szafki a ścianą.

  • konieczne będą kompromisy

Bardzo trudno jest znaleźć zestaw mebli, który idealnie trafi w nasz gust estetyczny i spełni nasze oczekiwania, dotyczące funkcjonalności. Przeważnie decydując się na gotowe komplety, będziemy musieli z czegoś zrezygnować.

Wykonanie nowoczesnych mebli kuchennych na wymiar z oczywistych względów zajmie nieco więcej czasu. Należy przejść przez etap konsultacji, wykonania i weryfikacji projektu, oraz, oczywiście, stworzenia zabudowy. Jeśli jednak nawiążemy współpracę z rzetelnym i sprawnie działającym wykonawcą, nieco przyspieszymy cały proces. Mimo tego oczekiwania wiele osób decyduje się właśnie na ten sposób wyposażenia kuchni. Takie meble są dopasowane do nich pod każdym kątem. Efektem jest więc harmonijna, optymalnie rozplanowana przestrzeń.

Każda z tych dwóch dróg pozwala na łatwe urządzenie kuchni, jednak wiążą się z nimi konkretne wady i zalety. Ostateczna decyzja zależy więc od naszej cierpliwości oraz od możliwości budżetowych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.