Sztuczne kwiaty doniczkowe jak żywe – w jakich domowych miejscach warto je wykorzystać?

Sztuczne kwiaty doniczkowe, wielu osobom kojarzą się z czymś kiczowatym, zupełnie nie wartym uwagi. Jednak wybierając sztuczne kwiaty jak żywe, wykonane z najlepszej klasy materiałów, można stworzyć naprawdę ciekawą i zachwycającą dekorację, która świetnie sprawdzi się w domach, biurach, hotelach i w innych miejscach.

Czy warto wykorzystać sztuczne kwiaty doniczkowe do dekoracji domu?

Sztuczne kwiaty w domu cieszę się niesłabnącą popularnością. Decydują się na nie przede wszystkim osoby, które nie mają czasu i serca do żywych roślinek. Sztuczne kwiaty doniczkowe w ostatnim czasie są bardzo chętnie wybierane przez dekoratorów. Z uwagi na to, że nowoczesne możliwości pozwalają na wykonanie ich z materiałów, które sprawiają, że do złudzenia przypominają one żywe rośliny.

W sklepach można znaleźć egzemplarze, które mają niezwykle realistyczne kolory, giętkie gałązki i bardzo delikatne i przyjemne w dotyku płatki. Wszelkie elementy zostały zabezpieczone specjalnym lakierem, aby nie wyblakły i prezentowały się dobrze przez długi czas.

Sztuczne kwiaty w domu świetnie nadają się jako całoroczne dekoracje. Nie trzeba ich podlewać, ani stosować specjalnych nawozów, aby prawidłowo się rozwijały. Takie rośliny także nie chorują, nie schną, nie gniją i nie przekwitają. Zaoszczędza to wiele czasu i sprawia, że nawet osoby zabiegane mogą się cieszyć wyjątkowymi, zielonymi dekoracjami.

Dużą zaletą jest także to, że sztuczne kwiaty jak żywe można ustawić w niemal dowolnym miejscu. Nie zaszkodzi im nadmierne nasłonecznienie, zbyt duża wilgoć czy brak światła. Z powodzeniem można je ustawić w kuchni, niedaleko piecyka czy kuchenki, a także w łazience, gdzie czasem trudno utrzymać w dobrym stanie żywe rośliny.

Dla kogo przede wszystkim przeznaczone są sztuczne kwiaty doniczkowe?

Sztuczne kwiaty w domu to propozycja, na którą może się zdecydować każdy. Warto jednak podkreślić, że szczególnie mogą one być wykorzystane przez:

  • Osoby zmagające się z uczuleniami i alergiami – naturalne rośliny łatwo uczulają, dlatego niektóre osoby nie mogą posiadać ich w domach.

  • Osoby, które często wyjeżdżają i dużo czasu spędzają w podróży – z wiadomych względów nie będą one mogły odpowiednio zadbać o żywe rośliny, regularnie ich podlewać itd.

  • Osoby, które nie mają w domu odpowiednich warunków do uprawiania żywych roślin – niekiedy żywe rośliny doniczkowe nie mogą się odpowiednio rozwijać z uwagi na specyficzne warunki, które panują w niektórych pomieszczaniach. Nieodpowiednie nasłonecznienie, zbyt duża wilgoć itd. to niektóre z najpoważniejszych czynników dyskwalifikujących utrzymanie w domu kwiatów doniczkowych.

Gdzie wykorzystać sztuczne kwiatki do dekoracji wnętrz?

żółte sztuczne kwiaty
Źródło: Pixabay.com

Tak jak wspomniano wcześniej, sztuczne kwiatki nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji ani warunków, dlatego można je umieścić praktycznie w każdym miejscu. Można je także z łatwością dopasować do każdej aranżacji.

Wykorzystując sztuczne kwiaty do mieszkania, można przetransportować praktycznie wszystkie rodzaje roślin, zarówno odmiany egzotyczne i mniej spotykane. Z pewnością wiele osób chętnie zdecyduje się na drzewka Bonsai, palmy, czy rośliny charakterystyczne dla Japońskich klimatów.

Możliwości jest bardzo wiele

Dzięki wykorzystaniu sztucznych roślin doniczkowych można ustawić we wnętrzach gatunki, które w żywej wersji nie miały by żadnych szans na przetrwanie, z uwagi na specyficzne warunki dotyczące klimatu.

Sztuczne kwiaty można ustawić w łazience, gdzie jest wyjątkowo słaby dostęp do światła, podobnie jak w kuchni. Ponadto tego typu rośliny świetnie sprawdzą się w biurach, korytarzach czy różnych zakamarkach, w których żywe gatunki by się nie utrzymały. Dzięki zastosowaniu sztucznych kwiatów doniczkowych wnętrza mogą się stać bardziej przyjazne i przytulne. Z uwagi na to, że sztuczne rośliny nie potrzebują specjalnych warunków, z powodzeniem można je ustawić w bardziej atrakcyjny sposób. Ciekawym rozwiązaniem jest np. szklana półkula, podwieszenie pod sufitem itd.

Źródło:

Sztuczne kwiaty w domu

1 komentarz

  • Nie jestem jakoś do tego przekonana…żywe to jednak żywe. Chociaż nawet ostatnio w TV był program, że te sztuczne już powoli będą wypierać naturalne…wolałabym żeby jednak do tego nie doszło.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.