Wybór mebli dziecięcych do pokoju Twojego dziecka

Pokój dziecięcy to bardzo ważne pomieszczenie dla Twojego malucha. Jest to pierwsze miejsce, w którym przebywa dużo czasu po urodzeniu. W nim się rozwija, je posiłki, śpi, bawi się itd. Dlatego też ważne jest, aby pokój dziecięcy sprzyjał jak najlepiej jego rozwojowi.

Pokój dziecięcy powinien być przytulny, interesujący, ciekawy i właściwie urządzony w przypadku, gdy mówimy o meblach dziecięcych. Meble dziecięce pełnią bardzo ważną funkcję w pokoju malucha. Między innymi, dzięki nim możesz zapewnić porządek i czystość. Meble dziecięce powinny być funkcjonale, mieć dużo przestrzeni do przechowywania, tak aby np. po zabawie poukładać zabawki w jedno miejsce lub książki na dobranoc położyć na półkę. Aby pokój dziecięcy był bardzo dobrze przemyślany, powinieneś także pomyśleć o kolorach jakie się w nim znajdą. Możesz postawić na jasne odcienie typu biel, beż czy szary lub wybrać jakiś kolor. Przede wszystkim unikaj ciemnych i ponurych kolorów, szczególnie jeżeli w pokoju nie ma okien, lub jest zbyt małe aby odpowiednio je rozjaśnić. Dzieci, a w szczególności maluszki powinno się bodźcować kolorami kontrastowymi, a są to: czarny, czerwony, biały. Kolory w pokoju stymulują wzrok i skupiają jego uwagę.

Jakie meble powinny się znaleźć w pokoju dziecięcym ?

Projektując pokój dla dziecka ważną rzeczą jest wybrać odpowiednie meble dziecięce. Pokój oprócz tego, że powinien być kolorowy, przytulny, to także musi być funkcjonalny. Mianowicie, dziecko aby miało przestrzeń w swoim pokoju do zabawy i rozwoju powinno mieć odpowiednie meble. Pewnie zastanawiasz się jaki typ mebli powinien się znaleźć, dlatego też poniżej przedstawiamy następujące z nich :

  • komoda – komoda jest bardzo przydatnym meblem, ponieważ jest niewysoka, a posiada bardzo dużo przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy. Może posiadać szuflady, które także są bardzo przydatne bo można schować bieliznę, drobne bibeloty lub artykuły pielęgnacyjne, których używasz często dla swojego malucha.
  • szafa- szafa to mebel, który powinien się znaleźć w każdym pokoju dziecięcym. Szafa jest bardzo pakowna. Dzięki niej możesz poukładać na półkach ubrania, żeby łatwo znaleźć konkretną bluzkę, spodnie czy inne ubrania. Na drążku możesz powiesić kurtki zimowe, wiosenne, jesienne, bluzy, sukienki i inne różne rzeczy.
  • łóżko – wybór łóżka jest bardzo istotny. Odpowiednio dobrane łóżko wspiera prawidłowy wzrost i zdrowie postawy ciała Twojego dziecka. Dobre łóżko powinno być bezpieczne, mieć dobry stelaż, który będzie wspierał ciężar ciała dziecka. Oprócz mocnego stelaża bardzo istotną rolę stanowi materac. Materac powinien być dobrany do wymiarów i wagi Twojego dziecka, aby dobrze podpierał jego kręgosłup.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.