Ważne kwestie przy kupnie mieszkania

Kupno mieszkania to jeden z momentów w życiu, który emocjonuje i jednocześnie stresuje. W końcu kupno mieszkania to inwestycja w większości na całe życie i dotyczy też najbliższych, z którymi będziemy mieszkać. Jak sprawić, by proces kupna mieszkania nie przysporzył dodatkowych zmartwień i siwych włosów? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Rady przed kupnem mieszkania

  1. W trakcie pierwszych poszukiwań wymarzonego lokum dobrze jest sprawdzić opinie o wybranych wstępnie deweloperach. Informacje o wszelkich opóźnieniach budowy, wiarygodności inwestora oraz ewentualne skargi będą pomocne przy wyborze firmy oferującej mieszkania.
  2. Działanie pod wpływem emocji nie zawsze kończy się dobrze, dlatego decyzja kupna powinna być dobrze przemyślana i przedyskutowana z najbliższymi, jeśli mieszkanie będzie dla osób więcej niż jedna. Jeśli w życiu zagościł pośpiech i nerwy, należy odpuścić szukanie i kupowanie.
  3. Jeżeli będą mieszkać z nami dzieci, należy się zorientować gdzie jest lub będzie powstawał najbliższy żłobek czy przedszkole. Odległość ważnych miejsc od miejsca zamieszkania znacznie wpływa na jakość życia i codzienną rutynę, a z dziećmi najlepiej być najbliżej.
  4. Odległość od terenów zielonych czy zagospodarowana przestrzeń zielona wokół nieruchomości jest kluczowa, by zachować kontakt z naturą i poczuć się zrelaksowanym w środku miasta. Rozbudowane tereny rekreacyjne realizuje obecnie każdy profesjonalny deweloper w Lublinie. Tereny zielone mogą być naprawdę ciekawie zagospodarowany zbiornikami wodnymi oraz dolinami. Należy pamiętać o placach zabaw dla dzieci. W letni wieczór spotkanie na placu zabaw z dziećmi sąsiadów może być najlepszą zabawą na świecie.
  5.  Dla zmotoryzowanych mieszkańców przydatne będą liczne miejsca postojowe oraz na rowery dla pasjonatów jazdy na jednośladzie. By zmotoryzowany mieszkaniec komfortowo dojeżdżał do mieszkania na obrzeżu miasta, nie należy zapominać o sprawdzeniu możliwości dogodnego dojazdu. Idealnie jest, gdy połączenie z centrum to około 15-20 minut jazdy. Odległość od przystanku autobusowego też jest kluczowa a sieć komunikacji obok mieszkania powinna być jak najbardziej rozbudowana i zawierać także połączenia nocne.

Sprawa bezpieczeństwa

Warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa, im go więcej, tym mniej stresu w życiu. Strzeżone osiedla są idealne, gdy w domu są dzieci. Bezpieczeństwo pociech jest nadrzędne, gdy są już wystarczająco duże by pozostać samemu na placu zabaw i czuć się dobrze w swoim otoczeniu. Co więcej, dzięki monitoringowi na osiedlu chronimy swoje dobra materialne takie jak samochód, motocykl czy rower. Kupowanie mieszkania nie musi być takie trudne, wystarczy podejść do tego z chłodną głową i bez pośpiechu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.