Świetlówki LED – wysoka efektywność tradycyjnego oświetlenia

Artykuł partnera.

Samochodów służbowy to narzędzie wykorzystywane przez pracowników terenowych. Jeśli jest on sprawny i spełnia swoją rolę w sposób satysfakcjonujący, firma nie zmieni go na inny model (np. ze względu na walory wizualne). Podobnie jest z oświetleniem. Jeśli zapewnia ono efektywność, energooszczędność, żywotność i niskie koszty eksploatacji, nie ma sensu szukać alternatyw.

Doskonałym przykładem tego typu rozwiązań są świetlówki LED. Prawdopodobnie każdy z nas ma z nimi regularną styczność, np. w szkołach, placówkach medycznych, obiektach biurowych itp.
Chcesz poznać więcej informacji na ich temat i dowiedzieć się, czemu zawdzięczają one tak dużą popularność? Odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziesz w poniższym materiale. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Świetlówki LED – jak one działają?

Budowa świetlówki LED jest stosunkowo prosta. Posiada ona rurę jarzeniową, a w niej umieszczone zostały diody LED. W zależności od konstrukcji danego modelu, świetlówki LED zasilane są jednostronnie lub dwustronnie. Należy więc zwracać na to szczególną uwagę podczas zakupów, ponieważ jest to wyznacznik kompatybilności świetlówki z oprawą. Oczywiście świetlówki LED wyposażone są również w przetwornice. Odpowiadają one za obniżanie napięcia i doprowadzenie go do źródła światła.

Świetlówki LED w magazynie

Świetlówki LED – najpopularniejsze zastosowanie

Świetlówki LED są niezwykle popularnym rozwiązaniem w różnego rodzaju pomieszczeniach funkcjonalnych i przemysłowych. Można więc spotkać je zarówno w garażach, warsztatach, jak i obiektach przemysłowych. Niegdyś stosowane były także w biurach i placówkach medycznych, lecz z czasem zastąpione zostały przez panele LED i plafony o nieco bardziej innowacyjnym designie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że zastosowanie świetlówek często definiowane jest przez ich długość. Najkrótsze produkty o długości 60 cm są często wykorzystywane jako oświetlenie dodatkowe i w podwieszanych sufitach o niestandardowym kształcie. Świetlówka LED o długości 120 cm stanowi obecnie uniwersalną propozycję. Jest ona najczęściej montowana w halach przemysłowych i warsztatach.

Pamiętaj, że na rynku są dostępne również inne warianty świetlówek LED, np. o długości 90 i 150 cm. Niemniej jednak są one mniej popularne. W wielu przypadkach wykorzystywane są one w niestandardowych sytuacjach lub obiektach o określonych wymaganiach względem oświetlenia.

Szukasz wysokiej jakości świetlówek, lecz nie chcesz mimo to przepłacać? Sprawdź, co znajdziesz w ofercie LEDDO.pl. W razie pytań zespół ekspertów pomoże Ci wybrać odpowiednie rozwiązania. Skompletowanie zamówienia będzie więc szybkie i proste.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.