Okna do pokoju dziecka: jakie wybrać?

Podczas aranżacji pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale również jego funkcjonalność. Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo dziecka i zapewnienie mu odpowiednich warunków w czasie snu, nauki czy zabawy.

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia są meble, oświetlenie, ale również okna. Dlaczego ich dobór jest taki istotny? Podpowiadamy! Sprawdź, jakie oprawy okienne wybrać do pokoju dziecięcego i po jakie modele sięgnąć.

Czym powinny wyróżniać się okna w pokoju dziecka?

Zaleca się, aby dziecko od drugiego roku życia posiadało własną przestrzeń. Zapewnienie maluchowi własnego kąta sprzyja jego większej zaradności i samodzielności. Własne miejsce do zabaw i nauki może jednak zachęcać pociechę do tego, aby zajęła się nie tym, co powinna. Odkrywanie i ciekawość świata może dawać górę, dlatego warto sięgnąć po rozwiązania, których nadrzędnym celem będzie zapewnienie dziecku bezpiecznych warunków.

Poniżej przedstawiamy funkcjonalności, na które warto zwracać uwagę podczas wyboru okien do pokoju dziecka.

Łatwość pielęgnacji

Chyba każdy rodzic jest świadomy tego, ile bałaganu wokół siebie jest w stanie stworzyć dziecko podczas zabawy czy codziennych aktywności. Nasza pociecha może bowiem uznać, że okna są integralną częścią pokoju, która służy jako powierzchnia do malowania czy odbijania śladów. Aby nie dokładać sobie jeszcze więcej obowiązków, warto sięgnąć po oprawy okienne, które są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają częstego mycia. W tym wypadku warto wybrać okna PVC lub te aluminiowe, czyli modele niewymagające szczególnej pielęgnacji.

Okno w pokoju dla dziecka

Ochrona przed hałasem

Podczas wyboru okien do pokoju dziecka należy pamiętać również o odpowiedniej izolacji akustycznej. Nowoczesne rozwiązania posiadają wysoki czynnik ochrony przed hałasem zewnętrznym, dzięki temu zapewnią dziecku odpowiednie warunki do nauki czy snu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Aby zagwarantować dziecku prawidłowe warunki rozwoju i nie narażać go na różnego typu, niebezpieczne sytuacje, warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie okien i drzwi balkonowych. Do tego procesu wykorzystuje się m.in. klamki z kluczykiem lub blokadą „najpierw wciśnij, a potem przekręć”. Tego typu funkcje są trudne do obsłużenia przez dziecięce dłonie, a rodzice mogą mieć pewność, że pociecha będzie bezpieczna we własnych czterech kątach.

Gdzie szukać opraw okiennych do pokoju dziecięcego?

Wybierając okna do pokoju dziecka, należy pamiętać o bezpieczeństwie wybranych opraw okiennych, ich izolacji akustycznej i świetlnej, a także o obecności odpowiednich zabezpieczeń, które nie pozwolą dzieciom na swobodne otworzenie okna. W DAKO podkreślamy rangę wszystkich tych elementów, oferując trwałe, wysokiej jakości okna, które sprawdzą się zarówno w pokoju dorosłych, jak i dzieci. Pamiętajmy również, że pokój dziecka ma pełnić rolę oazy spokoju, bezpiecznej przystani, dlatego jednym z aspektów jest dobór odpowiednich dekoracji. Wybrane przez rodziców okna powinny być estetyczne, a w towarzystwie kolorowych zasłon lub rolet będą wpisywać się w gust najmłodszych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.