Naprawa baterii w Krakowie

Artykuł sponsorowany.

Wycieki z baterii to problem w łazienkach, z których korzystamy kilka razy dziennie. Małe krople kapiące powoli i nieprzerwanie z kranu to pierwszy sygnał, że naprawa jest pilnie potrzebna.

Bateria jednouchwytowa

Bateria jednouchwytowa to bateria z jedną dźwignią zamiast zwykłych dwóch kurków. Obracając pokrętłem reguluje się temperaturę i przepływ wody. Łatwość użytkowania sprawia, że nadają się do montażu w łazienkach i kuchniach.

Baterie jednouchwytowe, jak każde inne urządzenie sanitarne, w końcu stają się niezdatne do użytku i wymagają natychmiastowego usunięcia usterek. W praktyce główną przyczyną nieprawidłowego działania jest uszkodzenie uszczelnienia i przedostanie się cząstek ściernych do głowicy mieszadła. W konsekwencji dźwignia obraca się mocniej i stale się zacina. Dlatego właśnie bateria jednouchwytowa wymaga naprawy, aby w przyszłości uniknąć zakupu nowego urządzenia. W Krakowie takimi naprawami zajmują się specjaliści z Fikser.

Naprawa baterii jednouchwytowej z reguły nie jest czasochłonna i skomplikowana. Główną przyczyną awarii w większości przypadków jest wadliwa głowica mieszająca lub wkład wewnętrzny, które należy w odpowiednim czasie wymienić.
Naprawa głowicy mieszającej.

Przy demontażu takich baterii najpierw zdejmuje się ozdobną osłonę ze śruby mocującej uchwyt. Następnie za pomocą śrubokręta odkręca śrubę, która służy jako łącznik między drążkiem sterującym a uchwytem. Następnie lekkim ruchem kołyszącym wyjmuje się uchwyt, zdejmuje ekran ochronny, specjalnym kluczem odkręca się nakrętkę mocującą i wyjmuje wkład filtracyjny z korpusu urządzenia.
W przypadku konieczności wymiany uszczelki należy ostrożnie odkręcić lub zdjąć głowicę zaworu. Stara uszczelka znajduje się na zaworze na trzpieniu centrującym – należy ją usunąć. Nową uszczelkę można wyciąć samemu lub zakupić w sklepie hydraulicznym i wybić na wrzeciono po dokładnym oczyszczeniu wrzeciona.

Jeśli po demontażu baterii okaże się, że jej „gniazdo” (w całości lub w części) ukruszyło się, lub zużył się gwint podstawy kranu, naprawa w takiej sytuacji nie pomoże – konieczny jest zakup i montaż nowej baterii.

Jeśli naprawa ogranicza się do kontroli, wymiany uszczelki i czyszczenia profilaktycznego, bateria jest montowana w odwrotnej kolejności, przy czym w razie potrzeby montuje się nowy wkład lub plastikowy mimośród. W ostatnim etapie bateria zostaje ponownie umieszczona na miejscu i podłączony do instalacji. Należy do tego użyć nowego materiału uszczelniającego, którym może być taśma uszczelniająca lub gaza. Przed nawinięciem nowego materiału uszczelniającego należy starannie usunąć stary.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.