Najlepsze zabiegi dla cery dojrzałej

Cera dojrzała to skóra, na której widoczne są oznaki starzenia w postaci zmarszczek, bruzd, przebarwień, wiotkości skóry czy nadmiernej suchości. W codziennej pielęgnacji wymaga szczególnego traktowania. Intensywne nawilżenie i odżywienie skóry jest niezwykle ważne jednak w tym przypadku może być niewystarczające. W celu redukcji oznak starzenia należy wspomóc się specjalistycznymi zabiegami, które są w stanie poprawić jędrność skóry, zredukować lub zmniejszyć widoczność niedoskonałości i poprawić wygląd. Jakie zabiegi są dedykowane dla skóry dojrzałej?

Charakterystyka skóry dojrzałej

Cera dojrzała charakteryzuje się występowaniem na jej powierzchni oznak starzenia w postaci zmarszczek, bruzd, przebarwień, rogowacenia skóry, wiotkości głównie w dolnych partiach twarzy czy opadającą powieką będącą skutkiem spadku jędrności skóry tej okolicy.

Najlepsze zabiegi dla skóry dojrzałej

Blefaroplastyka powiek górnych – jest to zabieg dedykowany osobom, u których występuje duża wiotkość skóry przyczyniająca się do zwiotczenia skóry i opadania tkanek brwi i czoła. W efekcie dochodzi do osłabienia pola widzenia, częstych bóli głowy oraz postarzenia wyglądu całej twarzy. Zabieg blefaroplastyki polega na wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry i przywróceniu odpowiedniego napięcia w okolicy konturu twarzy.

Radiofrekwencja mikroigłowa – zabieg, który jest połączeniem fali radiowej, o działaniu ujędrniającym, i mikronakłuwania o działaniu przebudowującym skórę. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej prowadzi do zwiększenia napięcia skóry, redukcji wiotkości objawiającej się w postaci chomików zaburzających kontur twarzy, redukcji zmarszczek i bruzd, rozjaśnieniu kolorytu skóry i cieni pod oczami oraz unoszeniu brwi.

HIFU – zabieg ujędrniający wykorzystujący ultradźwięki. W wyniku zabiegu dochodzi do obkurczenia powięzi mięśniowej oraz stymulacji skóry do produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku zabiegu dochodzi do uwydatnienia owalu twarzy, redukcji zmarszczek i bruzd oraz uniesienia brwi.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.