Najlepsze systemy bezpieczeństwa do nowoczesnego domu

Chociaż żaden system nie gwarantuje 100 % ochrony to warto ograniczać ryzyko włamania oraz innych niebezpiecznych dla nas sytuacji. Efektywnie opracowany system ochrony składający się z kilku ważnych podsystemów wydłuża znacząco czas sforsowania zabezpieczeń i powiadamia odpowiednie służby, dzięki czemu służby mają możliwość i czas by odpowiednio zareagować.

Systemy alarmowe – skuteczna ochrona zewnętrzna obiektu

Systemy alarmowe pozwalają zabezpieczyć teren posesji, a co za tym idzie wnętrze budynku i cały dobytek. Jednak skuteczność takiego rozwiązania zależy od wielu czynników poza samym faktem uruchomienia się alarmu czy świateł. Jeżeli w pobliżu nie będzie odpowiednich służb, lub nie zostaną ode powiadomione, to włamywacz i tak przedostanie się na teren posesji. Kluczowe jest więc odpowiednie zoptymalizowanie systemu w połączeniu z innymi urządzeniami. Planując system ochrony warto wziąć pod uwagę konfigurację alarmu z automatycznym zamykaniem się dodatkowych zamków, czy opadaniem rolet antywłamaniowych.

System CCTV – telewizyjne systemy dozorowe do monitoringu wideo

System CCTV częściej określany jako telewizja przemysłowa lub telewizyjny system dozorowy przesyła obraz z zamontowanych w budynku kamer do określonego zestawu monitoringu lub rejestracji obrazów wpływając na zwiększenie bezpieczeństwa. System można stosować zarówno w pojedynczych budynkach mieszkalnych, blokach, szkołach jak i zespołach budynków czy na terenie otwartym.

Badania przeprowadzane w celu sprawdzenia, czy monitoring ma wpływ na zmniejszenie przestępczości wykazują tendencję, że w miejscach, gdzie jest on zamontowany dochodzi do dużo mniejszej liczby kradzieży, dewastacji itp. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa, system CCTV ma jeszcze inną ważną funkcję, bowiem w wielkich halach produkcyjnych pozwala wykryć nieprawidłowości na linii produkcyjnej bez konieczności stałego osobistego kontrolowania wszystkich procesów.

Czujniki dymu, gazu i zalania – ochrona przed zagrożeniem

Czujniki dymu w wielu miejscach są wymagane przez prawo, głównie ze względu na to jak dużym zagrożeniem jest pożar lub zatrucie tlenkiem węgla. System czujników zapewnia bezpieczeństwo wykrywając dym i powiadamiając o zagrożeniu. Dzięki tak zoptymalizowanemu urządzeniu automatyka pozwala uniknąć poważnego zagrożenia a nawet tragedii. Działanie czujników dymu i gazu polega na zidentyfikowaniu dymu lub dużego stężenia gazu i przesłaniu sygnału do odpowiednich urządzeń. Jeżeli zamontujesz bardzo rozbudowany, nowoczesny system możesz go zaprogramować tak, by w danym momencie automatycznie zamykały się okna odcinając dopływ powietrza, a otwierały specjalne otwory oddymiające.

W wielu domach problemem są również częste zalania, które wbrew pozorom mogą nieść naprawdę przykre konsekwencje, poczynając chociażby od zniszczenia mebli, urządzeń, a nawet sufitu czy ścian. Niekiedy może skończyć się to również uszkodzeniem sąsiednich mieszkań, dlatego ważne jest szybkie wykrycie przecieków. Czujniki zalania zintegrowane z pozostałą automatyką w domu wysyłają powiadomienia w możliwym zalaniu i zamykają główny zawór wody.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.