Kupujemy kubek termiczny

Kubek termiczny to niezwykle przydatny codzienny gadżet. Dzięki temu, że umożliwia zatrzymywanie ciepła w napojach, świetnie sprawdza się w pracy, lecz również w drodze do niej, umożliwiając np. podczas stania w korku picie ciepłej herbat lub kawy. Żeby jednak móc się w pełni cieszyć takim kubkiem, trzeba go odpowiednio wybrać pod indywidualne potrzeby. Jak to zrobić?

Jakie są rodzaje kubków termicznych?

Kubki termiczne występują na rynku w kilku rodzajach. Warto więc je znać, a także wiedzieć to, czym konkretnie się charakteryzują.
Kubki termiczne podzielić można na całkowicie szczelne, szczelne częściowo, oraz szczelne, lecz wyposażone w specjalny ustnik. Czym one się pomiędzy sobą różnią? Model szczelny, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia praktycznie całkowitą szczelność zamknięcia pokrywki. Można go swobodnie obrócić dnem do góry, a nic się z niego nie wyleje. Żeby się jednak napić, niezbędne jest całkowite zdjęcie pokrywki. Z tego powodu często warto wybrać model szczelny, lecz z ustnikiem, który umożliwia picie przez ustnik, nadal zachowując jednak pełną szczelność pokrywki. Jeśli jednak nie potrzebuje się tak dużego zabezpieczenia przed rozlaniem, warto wybrać model częściowo szczelny, który będzie o wiele wygodniejszy.

Z jakiego powinien być wykonany materiału?

Wybierając kubek termiczny, nie można jednak skupiać się na samej kwestii szczelności. Warto rozważyć również porządnie to, z jakiego dany kubek ma być wykonany materiału. Odradza się przede wszystkim kubki porcelanowe i plastikowe. Są one bardzo delikatne na uszkodzenia, a także przypadku modelu ceramicznego jest on bardzo ciężki i przez to niewygodny. Model plastikowy to natomiast bardzo słaba estetyka.
Na co warto się jednak zdecydować? Szczególnie poleca się wybranie modelu aluminiowego, który nie tylko będzie zapewniał odpowiednią ochronę termiczną, lecz również będzie bardzo mocny, lekki, a przy tym odpowiednio estetyczny, aby móc stanowić używane na co dzień w pracy praktyczne i wygodne naczynie do picia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.