Czy warto zamontować rolety plisowane?

Rolety plisowane to ostatnimi czasy jeden z najpopularniejszych sposobów na to, aby zasłonić okno i zabezpieczyć pomieszczenie przed dostaniem się do niego zbyt dużej ilości światła. Dzięki licznym zaletom tego typu model znacznie przewyższa swoich głównych konkurentów, czyli żaluzje oraz tradycyjne rolety. Dlaczego jednak konkretnie warto je zamontować?

Czym są rolety plisowane?

Czym jednak konkretnie są takie rolety oraz jakimi cechami się charakteryzują? Jest to po prostu specjalna, zwijana zasłona, która montowana jest w oknie. Z pozoru może wyglądać jak tradycyjna roleta, lecz jeśli przyjrzeć się jej bliżej, zauważyć można, że są to dwie połączone ze sobą warstwy materiału, które przypominają nieco harmonijkę i które za pośrednictwem sznurka lub też przesuwanych listew, mogą się rozkładać lub też składać.
Wiele osób ma wątpliwości, czy aby na pewno na oknach, które posiadają, można takie rolety plisowane zamontować. Jak się jednak okazuje, jest to rodzaj rolety, który bez najmniejszego problemu może zostać założony na dosłownie wszystkich rodzajach okien.

Jakie są największe zalety plisowanych rolet?

Co jednak powoduje, że plisowane rolety cieszą się aż tak dużą popularnością? Co dokładnie sprawia, że detronizują z pozycji lidera rynku żaluzje? Przede wszystkim zwrócić tu uwagę trzeba na to, że są one niezwykle łatwe i szybkie w montażu. Plis zamontowany jest pomiędzy dwoma listwami, które montuje się na górze i na dole okna. Przy pomocy np. sznureczka materiał się rozwija lub zwija. Tak prosta konstrukcja posiada również innego rodzaju zaletę, a mianowicie bardzo dokładne zasłanianie całego okna. Jeśli materiał jest schowany w prowadnicach po bokach, nie ma nawet najmniejszej szansy na to, aby choć niewielka ilość światła się przedostała.
Czy taki rodzaj rolety ma jakieś wady? Czy jest coś, na co trzeba zwrócić uwagę? Jak się okazuje, jest jedna wada, o której trzeba bardzo poważnie pamiętać. Plis dość mocno przylega do okna. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że nie jest to materiał przystosowany do obecności wilgoci, dlatego też skraplająca się na szybie woda może prowadzić do bardzo szybkiego uszkodzenia takiej rolety.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.