O czym pamiętać, kupując nowe mieszkanie w Lublinie?

Decyzja o zakupie własnych czterech kątów jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Nowe mieszkania w Lublinie cieszą się ogromną popularnością – deweloperzy nie mają problemów ze znalezieniem na nie chętnych.

Zanim kupisz mieszkanie – co brać pod uwagę?

Planując zakup nowego mieszkania w Lublinie, trzeba zacząć od określenia własnych preferencji. Jak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Orion, najlepsze mieszkanie to takie, które jest dopasowane do indywidualnych potrzeb. Duże znaczenie w omawianym kontekście ma nie tylko lokalizacja nieruchomości, ale również metraż, liczba i rozkład pomieszczeń oraz rozmaite udogodnienia. Nabywca musi też zastanowić się, jaka cena będzie dla niego akceptowalna oraz w jaki sposób zostanie sfinansowany zakup. Atrakcyjne stawki za metr kwadratowy to duża zaleta, jaką charakteryzuje się Lublin. Mieszkania na sprzedaż są tu znacznie tańsze niż np. mieszkania w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. Trzeba koniecznie pamiętać o tym, że wydatki związane z nabyciem mieszkania nie ograniczają się tylko do jego zakupu – należy brać poprawkę m.in. na koszty transakcyjne wynoszące średnio 1 proc. wartości nieruchomości.

Nowe mieszkanie w Lublinie – jaki rodzaj wykończenia?

Firmy deweloperskie realizujące inwestycje na terenie Lublina oferują mieszkania w stanie deweloperskim oraz wykończone pod klucz. Oba rozwiązania mają plusy i minusy. Lokale gotowe do zamieszkania są droższe, ale z drugiej strony można się do nich wprowadzać praktycznie od razu po zakupie. Z kolei mieszkania w stanie deweloperskim stwarzają znacznie większe możliwości, jeśli chodzi o wykończenie i aranżację. Z drugiej zaś strony trzeba dość długo czekać, aby w nich zamieszkać.

Lokalizacja ma znaczenie!

Każdej osobie kupującej nowe mieszkanie w Lublinie zależy na tym, aby było ono zlokalizowane w atrakcyjnym miejscu. Warto myśleć przyszłościowo. Nierzadko jest tak, że dana lokalizacja w momencie zakupu mieszkania wydaje się mało interesująca, ale za kilka lat sytuacja może ulec diametralnej zmianie.

Dodaj komentarz